BİLGİ MERKEZİ

AKÜ BİLGİ MERKEZİ

Akünüzün boşalmasının nedenleri

Soğuk hava, akü performansını kayda değer ölçüde zayıflatır. Üstelik, soğuk havalarda, ışık ve ısınma için daha fazla enerji gerekir.

Sıcak hava, akünün kendiliğinden boşalmasını, ızgara aşınmasını ve aktif madde azalmasını hızlandırır. Akü, sert iklim koşulları için takviye edilmediği takdirde, bu durum kullanım ömrünün kısalmasına yol açabilir.

Şehir içinde, motor sık sık kapatılır veya rölantide çalıştırılır ve elektrik sistemi, alternatörün sağlayabileceğinden daha fazla güç tüketebilir. Bu durum, aküye ekstra yük binmesine neden olur.

Ortam yürütücüleri ve navigasyon ekipmanı gibi yüksek elektrik enerjisi kullanan ekipmanlar, aküye daha fazla yük binmesine neden olur.

Start Stop Aküler hakkında

Start-Stop aküleri, Geleneksel güç aktarım sistemlerine sahip otomobillerde kullanabilirsiniz.

Taksi, ambülans ve polis arabası gibi bazı özel araçlar, uzun süre dayanıklı aküler gerektirir, ki bu durum, Start-Stop aküleri en iyi seçenek haline getirir. Yüksek elektrik enerjisi kullanan ekipman içeren otomobiller ve şehir içinde kullanılanlar için de aynı durum geçerlidir.

AGM ve EFB aküleri tercih ederek erken akü arızalarını önleyip ve uzun vadede tasarruf edebilirsiniz. Standart akülere kıyasla 3-4 kat daha uzun devir ömrü sunmaktadır.

Exide Akü Bulucu

Araç başına akü bilgisine sahip olmak için akıllı telefon uygulamamız Exide Battery Finder'dan faydalanabilirsiniz.