MARKALARIMIZ

MAXION

1968 yılında Türkiye jant sektörüne yön verecek ve sürükleyici motoru haline gelecek Maxion Jantaş Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu. Ağır vasıta araçlar için çelik jant üreten Maxion Jantaş, 1979 yılında ilk patentini aldı ve ulaştığı kalite standartları ve sürekli büyüme eğilimi ile aynı yıl ihracat faaliyetlerine başladı.

Ülkemizde ticari jant konusunda lider konumda olan Maxion Jantaş, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) 43 bin m2 alanda üretim yapıyor. Maxion Jantaş sahip olduğu üretim kapasitesi ve gerçekleştirmiş olduğu üretim adetleriyle; Avrupa’nın tek çatı altında yer alan ticari ve ağır vasıta jant üreticileri arasında en büyük jant üreticisidir. Yılda 2 milyon 400 bin adet jant üretim kapasitesine sahip olan Maxion Jantaş Maxion Wheels içinde bu ürün grubunu üreten beş firma arasında birinci sırada yer alıyor. Maxion Wheels'in diğer fabrikaları, Almanya, ABD, Brezilya, Çin ve Hindistan’da bulunuyor.

Maxion Jantaş, Türkiye’de üretim yapan Mercedes-Benz Türk, MAN, Isuzu, Ford Otosan, Temsa, Otokar, Tırsan, Karsan gibi önemli firmaların pek çoğunda tek tedarikçi olarak satış yapıyor. Ayrıca Daimler Chrysler, Scania, Volvo, Nisan Diezel, Renault, Ford, Iveco, Krone, Freightliner ve Mitsubishi gibi Avrupa'nın önde gelen OE üreticilerinin birinci tedarikçisi olarak üretim yapıyor.

Volvo ve Renault firmalarının TT jant grubunda dünyadaki tüm fabrikalarının tek tedarikçisi olan Maxion Jantaş, Japon üretici UD Truck (Nissan Diesel) firmasına Japonya dışından ürün veren ilk yan sanayi üreticisi olma başarısını da gösterdi.

1992 yılından bu yana Türkiye’de İnci Holding’le ortaklığını sürdüren Hayes Lemmerz firmasını Brezilyalı Iochpe-Maxion S.A.’nın satın almasıyla, otomotiv sektöründe, daha global bir güce kavuşan Iochpe-Maxion ve Hayes Lemmerz yeni yapılanmada, 12 ülkede 25 üretim tesisi olan, küresel pazarda en büyük jant üreticisi konumuna geldi. Brezilyalı Iochpe Maxion’un Hayes Lemmerz’i satın almasıyla birlikte, Türkiye’de İnci grubunun ortağı Iochpe - Maxion oldu. 2015 yılı itibariyle yenilenen logosu ile Maxion Wheels bünyesindeki Maxion Jantaş üretimine tüm hızıyla devam etmektedir.

İncitaş Maxion Jantaş (Manisa) Fabrikası’nda üretilen Maxion Jantaş Ağır Vasıta Jantlarının tek distribütörü olarak yenileme pazarına ve dorse üreticilerine geniş bayi ağıyla hizmet vermektedir.

Kalite Standartları

  • ISO / TS 16949
  • ISO 9001
  • ISO / TS 14001
  • T.S.E.
  • DIN
  • E.T.R.T.O.
  • EUWA
ÜRÜNLER